Film o strasznym chłopczyku

Film The Boy jest to jeden z nowszych horrorów. Był w ostatnim czasie bardziej reklamowany w porównaniu z innymi horrorami. Wydawać by się mogło, że jest to film z górnej półki, który zasługuje choćby na pięć albo dziesięć minut mojego prywatnego, cennego czasu. Niestety patrząc na horrory tworzone w XXI wieku i ich poziom, należy zadać sobie pytanie – do czego zmierza dzisiejsza ”nowoczesna” sztuka?

Na co najbardziej zwróciłem uwagę w The Boy?

Przez pierwsze kilkadziesiąt minut oglądania filmu wiedziałem już niestety co czeka nas w dalszej części filmu. Jest on tak bardzo przewidywalny, że aż nie wiedziałem, czy nie przestać go oglądać. Trochę żałuję, że obejrzałem ten film zupełnie do końca. Oczywiste jest, że nie bałem się podczas oglądania tego filmu i wiele razy zamyślałem się zupełnie na inny temat, ponieważ film ”The Boy” mnie nudził. Było za to kilka takich typowych ”straszaków”, czyli nagłe zwroty akcji, gdzie można było podskoczyć do góry, ale to tyle.

Jak jest ogólnie oceniany ten film?

Nie zdziwiło mnie to w ogóle, że film nie jest oceniany jako horror na najwyższym poziomie. Oczywiście – są osoby, które są bardzo zadowolone i z chęcią obejrzałyby ten film jeszcze raz, ale jest to znacznie mniejsza część osób, które obejrzały ”The boy”. Raczej nikt nie rozerwał się wystarczająco i nie był nie wiadomo jak zainteresowany tym filmem. Oczywiście efekty specjalne nie są najgorsze (w końcu mamy XXI wiek), ale niestety film ogółem nie spełnił moich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *